نصب آسانسور در کرج
آکام شایا
نصب و راه اندازی آسانسور
نصب و راه اندازی آسانسور
slide-8dd2dcc

نصب و راه اندازی آسانسور

فرم سفارش نصب آسانسور در کرج


  • اطلاعات کارفرما

  • اطلاعات فنی آسانسور

  • Please enter a number from 1 to 100.

نصب آسانسور در کرج


نصب آسانسور در کرج

نصب آسانسور ؛ امروزه با پیشرفت و توسعه صنعت ساختمان، استفاده و نصب آسانسور در کرج و سازه‌های بیش از 2 طبقه الزامی می‌باشد. اما نصب آسانسور به همین سادگی‌ها که به نظر می‌رسد، نیست. صنعت آسانسور یکی از پیچیده‌ترین صنایع در جهان است. طراحی و نصب آسانسور نیاز به دانش، تخصص، تجربه، همچنین رعایت استانداردها و نکات ایمنی دارد.

شرکت و مجموعه آکام شایا البرز این افتخار را دارد که با به‌کارگیری با تجربه‌ترین مهندسان و متخصصین در زمینه طراحی و نصب آسانسورهای هیدرولیک، کششی، وینچی، کارگاهی و سایر آسانسورها در کرج در خدمت شما عزیزان باشد.

طراحی و نصب آسانسور از مراحل حیاتی و اولیه اجرای آسانسور در پروژه‌ها و سازه‌های مختلف است. این که مشتریان کدام نوع آسانسور (وینچی، هیدرولیک، کششی، کارگاهی و غیره) را برای اجرا در ساختمان انتخاب کنند، تنها یک طرف قضیه به شمار می‌رود. آنچه بیش از همه اهمیت دارد، این است که طراحی و نصب آسانسور بایستی با در نظر گرفتن کامل و صد در صدی نکات ایمنی و تمامی استانداردهای ملی و جهانی انجام گردد.

کیفیت طراحی و نصب آسانسور از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که آسانسورها به طور مستقیم با جان آدمی در ارتباط هستند. لذا لازم است که حتما نصب و راه‌اندازی آسانسور در کرج را به متخصصین کارآمد و با تجربه بسپارید تا حوادث احتمالی در آسانسور و خسارات مالی و جانی را به حداقل برسانید. ما در آکام شایا البرز با بهترین قیمت‌ها و خدمات در کنار شما عزیزان هستیم. با ما مرتفع شوید.

طراحی و نصب آسانسور در کرج

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، طراحی و نصب آسانسور از مهم‌ترین مراحل اجرای آسانسور در پروژه‌های مختلف می‌باشد. در صورتی که در مرحله طراحی آسانسور، نکات ایمنی و استانداردها به درستی رعایت نشوند، در آینده و حتی بعد از مدت‌ها استفاده از آسانسور، خطرات مالی و جانی پیش خواهد آمد.

طراحی و نصب آسانسور به صورت کلی در مراحل زیر قابل بحث می‌باشند:

– آماده‌سازی کف چاله آسانسور

– تهیه نقشه

– بتن‌ریزی کف چاهک

– عملیات آهن‌کشی (سازه فلزی) چاهک آسانسور

– دیوارکشی اطراف چاهک (در صورتی که قبل از آهن‌کشی انجام نشده باشد)

– ایجاد موتورخانه

– دورچینی درب طبقات

– اجرای کابل‌کشی و نصب تابلو برق سه فاز

– بتن‌ریزی سقف چاهک

 

آماده‌سازی کف چاله آسانسور

از ابتدایی‌ترین مراحل طراحی و نصب آسانسور ، آماده‌سازی کف چاله آسانسور است. جهت نصب آسانسور، ارتفاع مورد نیاز از کف چاله تا سطح کف‌سازی‌شده اولین توقف آسانسور قبل از بتن‌ریزی کف چاله باید حداقل ۱۹۰ cm باشد. یکی از نکات بسیار با اهمیت در این مرحله، اجرای جان‌پناه به شمار می‌رود.

این فضا جهت نصب قطعات آسانسور شامل بافرها (ضربه‌گیرها)، لوازم گاورنر سقوط، محل عبور یوک و سینی کابین و استقرار سکوی ضربه‌گیر خواهد بود. در این محل باید فضای خالی طراحی شود که تقریبا مربعی به ابعاد ۶۰*۵۰*۱۰۰ سانتی متر مربع را می‌سازد.

هنگامی که سرویس‌کار آسانسور جهت سرویس‌های دوره‌ای نگهداری و یا تعمیرات به چاله آسانسور مراجعه می‌کند، اگر به طور اتفاقی آسانسور حرکت نماید، سرویس‌کار می‌تواند از فضای جان‌پناه جهت نجات جان خود استفاده کند.

تهیه نقشه برای نصب آسانسور

مرحله بعدی در طراحی و نصب آسانسور در کرج، تهیه نقشه برای نصب آسانسور می‌باشد. به طور کلی در پروژه‌ها و ساختمان‌های در حال احداث، نقشه‌های زیر برای طراحی و نصب آسانسور لازم هستند:

– پلان تیپ پارکینگ

– پلان تیپ زیرزمین

– پلان تیپ همکف و طبقات در محل نصب آسانسور

– مقطع از چاهک آسانسور با ذکر اندازه‌های کامل از کف چاله آسانسور تا زیر سقف موتورخانه

– پلان پشت بام ساختمان در محدوده چاهک آسانسور به منظور بررسی تأسیسات و تجهیزات احتمالی موجود در اطراف چاهک

 

بتن‌ریزی کف چاهک آسانسور

مرحله سوم بعد از تهیه نقشه‌ها در زمان طراحی و نصب آسانسورها، بتن‌ریزی کف چاهک می‌باشد. پس از تکمیل مدارک مورد نیاز (در مرحله ۲) با توجه به شرایط ساختمان و نوع آسانسور، طرح اجرایی بتن‌ریزی کف چاهک (10 سانتی‌متر بتن مگر و 30 سانتی متر بتن آرمه کف و آرماتوربندی) به کارفرما ارائه خواهد شد.

عملیات آهن‌کشی چاهک برای نصب آسانسور

آهن‌کشی در مراحل طراحی و نصب آسانسور عبارت است از طراحی سازه فلزی در داخل چاهک آسانسور جهت استقرار براکت‌های مورد نیاز ریل‌های کابین و ریل‌های وزنه. این ریل‌ها بر اساس نقشه طراحی‌شده توسط فروشنده آسانسور ارائه می‌شوند. این نقشه‌ها عبارتند از:

۱- تهیه نقشه اجرایی آهن‌کشی کامل چاهک

۲- تهیه لیست آهن‌آلات مورد نیاز

۳- نصب داربست فلزی مناسب جهت اجرای آهن‌کشی

۴- انجام آهن‌کشی با نظارت نماینده فنی شرکت فروشنده یا دستگاه نظارت ساختمان

۵- اجرای ضد زنگ ‌آهن‌آلات پس از صدور گواهی انجام کار آهن‌کشی

 

دیوارکشی اطراف چاهک

مرحله بعدی، دیوارکشی اطراف چاهک آسانسور می‌باشد. در این مرحله، می‌بایست سه طرف چاهک (سمت راست، روبرو، سمت چپ) به وسیله دیوارکشی از کف تمام‌شده اولین توقف تا اطاقک موتورخانه بر روی پشت بام اجرا گردد. دیوارکشی ممکن است به روش‌های ورق‌کشی، رابیتس‌بندی، انجام اندود و غیره انجام شود.

ایجاد موتورخانه برای نصب آسانسور

یکی از قسمت‌های اصلی در آسانسورهای نصب‌شده در پروژه‌ها، موتورخانه می‌باشد. موتورخانه آسانسور حکم اتاق فرمان را برای این ابزار دارد. اتاق موتورخانه بر حسب ابعاد و نقشه اجرایی فروشنده اجرا می‌گردد. برای اجرای موتورخانه رعایت ابعاد و اندازه‌های زیر الزامی است:

– ارتفاع از روی کف تمام‌شده آخرین توقف تا زیر سقف اطاق موتورخانه نباید کمتر از ۶ متر باشد.

– اتاق موتورخانه باید درب با عرض ورودی حداقل ۸۰cm داشته باشد.

– اتاق موتورخانه باید دارای پنجره جهت تهویه باشد.

– نصب هواکش مناسب در موتورخانه (حداقل با فن ۲۵۰ CFM)

– نصب قلاب فلزی در بالای چاهک آسانسور روی سقف موتورخانه مناسب برای حداقل ۲۰۰۰ kg وزن

– فضای موتورخانه همیشه باید دمای مناسب داشته باشد (بین ۵ الی ۴۰ درجه سانتیگراد)

– نصب کپسول آتش‌نشانی

– نصب تابلو برق سه فاز طبق مشخصات مورد تأیید شرکت فروشنده آسانسور در موتورخانه

– اجرای کابل‌کشی برق سه فاز تا موتورخانه جهت نصب به تابلو برق سه فاز

دورچینی درب طبقات

مرحله هفتم طراحی و نصب آسانسور در کرج، دورچینی درب طبقات می‌باشد. بعد از اتمام نصب ریل و درب و کنترل نهایی عملیات توسط عوامل فنی و تأیید آن، باید موارد ذیل انجام گردد:

– اجرای دیوارچینی دور درب‌ها به وسیله آجر یا بلوک یا پوشش‌های فلزی

– پوشش نبایستی از لبه داخلی درب‌ها در سمت چاهک تجاوز نماید

– پوشش باید حداقل باید با لبه چهارچوب درب‌ها هم‌سطح باشد.

اجرای کابل‌کشی و نصب تابلو برق سه فاز

اجرای کابل‌کشی و نصب تابلو برق سه فاز مرحله هشتم نصب و طراحی آسانسور و از مراحل حیاتی و بسیار با اهمیت در مرحله طراحی و نصب آسانسور می‌باشد. این مرحله و اجرای کابل‌کشی و نصب تابلو برق آسانسور به دانش و تخصص، تجربه و مهارت و دقت بسیار بالایی نیازمند است.

 

بتن‌ریزی سقف چاهک

بعد از اتمام عملیات نصب درب و ریل و صدور تأییدیه عملیات توسط فروشنده آسانسور، باید طبق مشخصات فنی محل نصب ریل‌ها نسبت به اجرای قالب‌گذاری آرماتوربندی و بتن‌ریزی اقدام گردد. زمان لازم جهت استحکام بتن حدود ۱۵ روز می‌باشد.

ضمناً نکته قابل توجه این است که مقدار نیروی وارده به سقف بتنی چاهک آسانسور (نیروی دینامیکی) به شرح زیر می‌باشد:

– آسانسور ۴ نفره: حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم

– آسانسور ۶ نفره: حدود ۳۲۰۰ کیلوگرم

– آسانسور ۸ نفره: حدود ۳۸۵۰ کیلوگرم

– آسانسور ۱۵ نفره: حدود ۶۲۰۰ کیلوگرم

 

آسانسور آکام شایا البرز

در این مقاله به بررسی مراحل و موارد مرتبط به طراحی و نصب آسانسور در کرج پرداختیم. شرکت آسانسور آکام شایا البرز این افتخار را دارد که با به‌کارگیری پرسنل متخصص و با دانش فنی بالا، بهترین خدمات و قیمت‌های طراحی و نصب آسانسور در کرج را به مشتریان عزیز ارائه دهد.

آکام شایا البرز این افتخار را دارد که با به‌کارگیری مهندسان و متخصصین حرفه‌ای و کارآمد، اصولی‌ترین خدمات نصب و راه‌اندازی آسانسور در کرج را به مشتریان خود ارائه دهد. کلیه امور نصب و راه‌اندازی آسانسور در کرج با بهترین قیمت‌ها و کیفیت در مجموعه آکام شایا البرز انجام و ارائه می‌شود. از مهم‌ترین خدمات قابل ارائه در مجموعه آکام شایا البرز باید به موارد زیر اشاره کنیم:

– نصب و راه‌اندازی آسانسور کششی در کرج

– نصب و راه‌اندازی آسانسور هیدرولیک در کرج

– نصب و راه‌اندازی آسانسور وینچی در کرج

– نصب و راه‌اندازی آسانسور کارگاهی در کرج

– نصب و راه‌اندازی آسانسور مغناطیسی در کرج

– نصب و راه‌اندازی آسانسور شیشه‌ای در کرج

– نصب و راه‌اندازی انواع بالابر و خودروبر در کرج

مجموعه آکام شایا البرز تمامی مناطق استان البرز و کرج اعم از (کرج، مهرشهر، جهانشهر، ماهدشت، محمدشهر، عظیمیه، کمالشهر، نظرآباد، هشتگرد و غیره) را برای امور نصب و راه‌اندازی و طراحی انواع آسانسور تحت پوشش قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

نصب آسانسور

نصب آسانسور در کرج

نصب و راه اندازی آسانسور در کرج

درباره ما


akam en logo

شرکت آکام شایا البرز با تکیه بر دانش و تخصص پرسنل خود بهترین خدمات طراحی، تامین و فروش قطعات، تعمیر، سرویس، نصب و راه اندازی انواع آسانسور هیدرولیک و کششی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

تماس با ما


  • 647-0513 (930)98+
  • info@akam-shaya.com
  • کرج- میدان شهدا برج سلوک طبقه چهام واحد 27

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما


akam en logo

شرکت آکام شایا البرز با تکیه بر دانش و تخصص پرسنل خود بهترین خدمات طراحی، تامین و فروش قطعات، تعمیر، سرویس، نصب و راه اندازی انواع آسانسور هیدرولیک و کششی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

تماس با ما


  • 647-0513 (930)98+
  • info@akam-shaya.com
  • کرج- میدان شهدا برج سلوک طبقه چهام واحد 27

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دسترسی سریع


مقالات


در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...