تعمیر آسانسور تکنولوژی هولولنز | آسانسور و پله برقی آکام شایا
آکام شایا

تعمیر آسانسور؛ تکنولوژی هولولنز در تعمیر آسانسور چه می کند؟

تعمیر آسانسور؛ تکنولوژی هولولنز در تعمیر آسانسور چه می کند؟

تعمیر آسانسور؛ تکنولوژی هولولنز در تعمیر آسانسور چه می کند؟

تعمیر آسانسور یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که پس از نصب آن اهمیت پیدا می کند. روزانه آسانسورهای بسیاری به دلیل بروز مشکل در بخش های مختلف مکانیکی و الکتریکی با خرابی مواجه می شوند. اگر این چنین مشکلاتی در سازه های با تعداد طبقات اندک رخ دهد، به سرعت می توان در راستای تعمیر آن اقدام کرد. اما در غیر اینصورت در آسمان خراش ها حضور آسانسورهای خراب سختی های بی شماری را برای تعمیر به همراه دارد که کار را برای تکنسین مشکل می کند.

به همین دلیل تکنولوژی به روزی توسط مایکروسافت به بازار ارائه شده است که هولولنز نام دارد و تعمیرات آسانسور را به ساده ترین شکل ممکن فراهم می سازد. این تکنولوژی توسط شرکت مایکروسافت به جهان عرضه شده و دارای خصوصیات خارق العاده ای است. در این مقاله قصد داریم تمام نکات مربوط به سیستم تکنولوژی هولولنز را برای تعمیر انواع آسانسور بیان کنیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره با شرکت آکام شایا البرز در ارتباط باشید.

تکنولوژی هولولنز

آشنایی با تعمیر آسانسور به کمک تکنولوژی هولولنز

یکی از مشکلاتی که در اغلب آسانسورها به وفور دیده می شود، خرابی های گاه و بیگاه است که هر چه آسانسور در ساختمان با تعداد طبقات بالاتر باشد، احتمال بروز مشکلات برای رفع خرابی و تعمیرات آسانسور نیز بیشتر خواهد بود. در حال حاضر دانشمندان با تکیه بر علوم امروزی و پیشرفت تکنولوژی موفق شده اند، دستگاهی را اختراع کنند که بتوان بدون نیاز به پیمودن طبقات زیاد و خستگی بیش از حد تعمیرکار، به راحتی دسترسی به سیستم آسانسور را انجام داد و از علت خرابی آن مطلع شد.

تاثیر هولولنز بر میزان خرابی های آسانسور

براساس گزارش هایی که توسط یکی از شرکت های آسانسورسازی در نیویورک صورت گرفته است، هر آسانسور به طور متوسط چهار الی شش بار در سال دچار خرابی می شود و قادر به کارکردن نیست. به همین دلیل در بسیاری از صنایع و شرکت های بزرگ در جهان نزدیک به 190 میلیون ساعت توقف در کار آسانسور برآورد شده است.

اما شرکت مایکروسافت با بهره گیری از علوم روز دنیا دست به ساخت تکنولوژی به نام هولولنز زده است که به عنوان یک واقعیت مجازی از آن یاد می شود و می توان به کمک این تکنولوژی تمامی مشکلات آسانسور را پیش از آنکه برای تعمیرات آن اقدامی انجام شود، به خوبی بررسی کرد و تدابیر لازم برای تعمیرات آن پیاده شود. بدین منظور دیگر نیازی به امور پشتیبانی برای انجام تعمیرات لازم نیز نخواهد بود.

روش کار با تکنولوژی هولولنز آسانسور

خرابی در آسانسور یک امر بسیار رایج است که باید در اولین فرصت نسبت به رفع عیب آن اقدام کرد. اما برای این کار سختی های بسیاری پیش روی شماست. به همین دلیل شرکت مایکروسافت از یک سیستم فوق العاده رونمایی کرد که سهولت در امر تعمیرات را فراهم می آورد. برای استفاده از این تکنولوژی که به هولولنز شهرت دارد، تکنسین از یک عینک هوشمند برای بررسی سیستم آسانسور کمک می گیرد.

زمانی که این عینک را روی چشم خود قرار می دهید، منویی دیجیتالی را مقابل خود خواهید دید. منو نمایش داده شده به هیچ عنوان مانع از دید شما روی سیستم آسانسور نمی شود و در بالای میدان دید قرار می گیرد. این منوی دیجیتال به تکنسین کمک می کند تا به تمام اطلاعات دستوری، فنی و تخصصی لازم برای تعمیر آسانسور دسترسی داشته باشد و هیچ گونه کمبودی در این باره حس نکند.

تکنولوژی هولولنز

مزایای به کارگیری تکنولوژی هولولنز در آسانسور

شاید اکنون با این سوال مواجه شوید که تکنولوژی امروزی هولولنز در زمینه تعمیرات آسانسور چه مزایایی در خود دارد. بی تردید استفاده از تکنولوژی هولولنز تنها برای تعمیرات آسانسور در طبقات بالا کارساز نیست و می توان از آن برای بخش های دیگری از صنعت آسانسورسازی بهره گرفت.

اما در این مقاله مقصود ما بررسی سیستم هولولنز برای تعمیرات آسانسور است. در این بخش می خواهیم مزایای استفاده از هولولنز را بیان کنیم. در صورتی که تمایل دارید به اطلاعات بیشتری در زمینه تعمیر انواع آسانسور دست یابید، با مشاوران مجرب شرکت آکام شایا البرز در ارتباط باشید.

۱. کاهش میزان رفت و آمد برای تعمیر آسانسور

مزیتی که برای آسانسورهای مجهز به هولولنز وجود دارد، این است که نیاز به رفت و آمدهای متعدد برای دسترسی به ابزارآلات نخواهد بود. درواقع شما به کمک هولولنز با یک نقشه کامل و دقیق به طبقه ای که در آن آسانسور دچار خرابی شده است، ورود پیدا می کنید و نتیجه مطلوبی نیز به دست خواهید آورد.

۲. انتخاب آگاهانه ابزار و نیروی تعمیرکار

همچنین می توانید انتخابی عاقلانه تر برای افراد و ابزارآلات داشته باشید. به این معنا که رفتن شما به طبقه های بالاتر دیگر بی هدف نخواهد بود و با آگاهی کامل انجام می شود. تصور کنید اکنون آسانسور در سازه شما خراب شده و باید برای بررسی آن ده طبقه بالا بروید. حال اگر مشقت های رسیدن به آن طبقه را کنار بگذاریم، پس از بررسی ممکن است متوجه خرابی خاصی شوید و به ابزارآلاتی نیاز داشته باشید که همراه خود نبرده اید.

در این صورت باید تمام این طبقات را باز بپیمایید تا با خود ابزار لازم را بالا ببرید. اما با استفاده از تکنولوژی هولولنز دیگر نیازی به این کار نخواهد بود و با بررسی هوشمندانه سیستم آسانسور با آگاهی کامل از لوازم و افراد موردنیاز در راستای تعمیرات آسانسور اقدام خواهید کرد.

۳. امنیت بالای بررسی و تعمیرات آسانسور

یکی از مزایایی که برای استفاده از این تکنولوژی بیان می شود، بررسی اولیه ایمن پیش از تعمیر آسانسور است. به این معنا که دیگر نیازی به استفاده از افراد و تجهیزات خطرناک برای بررسی سیستم بالای کابین آسانسور برای اطلاع از مشکل موجود که سبب خرابی و توقف کارکرد آن شده است، نخواهد بود. بدین ترتیب فرد تعمیرکار دیگر احتیاجی به رفتن بالای کابین ندارد و در نتیجه احتمال سقوط و آسیب های جانی از بین خواهد رفت.

تکنولوژی هولولنز

۴. صرفه جویی در زمان

یکی دیگر از مواردی که برای استفاده از واقعیت مختلط هولولنز بیان می شود، صرفه جویی در زمان خواهد بود. به کارگیری هولولنز برای تعمیرات آسانسور به معنای کاهش تعداد دفعات رفت و آمد به طبقات مختلف است که نتیجه مطلوبی را در نهایت به شما خواهد داد. همچنین یکی از قابلیت های تکنولوژی هولولنز که سبب صرفه جویی در زمان می شود، دسترسی آسان به اطلاعات موردنیاز برای تعمیرات آسانسور بدون استفاده از منابع خاص است.

به این معنا که شما می توانید به سادگی با مسئول تعمیرات آسانسور در ارتباط باشید و تمام اصول لازم برای انجام صحیح تمام امور تعمیراتی را زیرنظر فرد مسئول انجام دهید. در این صورت با خیال راحت و بدون کوچکترین اشکالی آسانسور را در زمان مناسب تعمیر می کنید.

۵. بررسی و تحلیل دقیق اطلاعات لازم توسط هولولنز

اطلاعات با استفاده از این عینک به صورت کاملا واضح و دقیق برای شما به نمایش درمی آید و تمام سیستم های درونی آسانسور را می توان به کمک تکنولوژی هولولنز و بدون استفاده از ابزارآلات خاص مورد بررسی قرار داد. حتی به کمک این سیستم به فایل ها و مشکلات قبلی آسانسور نیز می توان دسترسی پیدا کرد که تا حد بسیاری به روند تعمیر آسانسور سرعت می بخشد.

۶. کاهش میزان سختی کار

در سیستم آسانسور تجهیزات بی شماری وجود دارد که برای بررسی هر کدام موقع بروز خرابی نیاز به انجام اقدامات مربوط به خود را دارد. یک تکنسین حرفه ای آسانسور باید پیش از اقدام برای تعمیر، تمام فایل های مربوط به خرابی ها یا بررسی های انجام شده در گذشته را مورد بررسی قرار داده و سپس برای تعمیر آن اقدام کند. بدین طریق دیگر نیازی به بررسی بخش های مختلف آسانسور برای عیب یابی نخواهد بود.

دسترسی آسان به پرونده های تعمیرات آسانسور

اما این موضوع در بسیاری از موارد تکنسین ها را با مشکل روبه رو می کند؛ زیرا برخی اوقات یافتن پرونده های بازرسی شده گذشته کار دشواری خواهد بود یا نیاز به معاینه چشمی سیستم نیز احساس می شود. در این شرایط هولولنز به کمک شما خواهد آمد و تمام پرونده های لازم را در دسترس شما قرار می دهد. حتی به جای اینکه نیاز به بررسی مداوم پرونده ها یا جستجوهای خسته کننده باشد، با استفاده از منوی دیجیتال می توانید به حجم وسیعی از اطلاعات دست پیدا کنید.

دسترسی آسان به تمام قطعات حین تعمیر آسانسور

یکی از بزرگترین معضلاتی که تکنسین ها با آن روبه رو هستند، نحوه دسترسی به قطعات داخلی سیستم مکانیکی یا الکتریکی آسانسور است. آویزان شدن از کابین برای دستیابی به قطعات موردنظر که در بسیاری از موارد سبب سقوط تکنسین می شود و خطرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد، هیچ گونه قابل چشم پوشی به نظر نمی آید.

در صورتی که می خواهید در کمترین زمان ممکن به تمام قطعات موجود در سیستم آسانسور دسترسی پیدا کنید، بهترین راه به کارگیری از هولولنز خواهد بود؛ زیرا به کمک عینک مخصوص آن می توان بدون نیاز به کارهای فنی از تمام بخش های درونی سیستم آسانسور و نحوه کار آن ها آگاهی یافت.

معایب استفاده از هولولنز در آسانسور

بی تردید استفاده از چنین تکنولوژی پیشرفته ای می تواند هزینه های بی شماری را برای صاحبان آسمان خراش ها به همراه داشته باشد. بحث در اینجا تنها روش تعمیر نیست و درباره خود هولولنز صحبت می کنیم. سیستم به کار رفته در هولولنز در کنار کیفیت بالایی که دارد، به دلیل اینکه با مشارکت شرکت های آسانسورسازی بسیاری در سطح دنیا که هر یک وظیفه تامین بخشی از ابزارآلات هولولنز را داشته اند، ساخته شده هزینه های زیادی در بر داشته است.

در این شرایط بدون شک استفاده از این سیستم می تواند در بسیاری از موارد باعث کمک کردن به روند صحیح خرابی آسانسور شود، اما از دید برخی از افراد به کارگیری چنین سیستم هزینه بری چندان اقتصادی نخواهد بود.

تکنولوژی هولولنز

و در آخر …

در این مقاله تلاش کردیم به بیان تکنولوژی هولولنز در تعمیر آسانسور بپردازیم و نکات لازم در این زمینه را به طور کامل و مفید توضیح دهیم. به عنوان مثال بیان کردیم که هولولنز یک سیستم فوق العاده هوشمند و دقیق به شکل واقعیت مختلط است که قابلیت دسترسی به بخش های مختلف آسانسور را برای تعمیر در هر بخشی فراهم می کند. این تکنولوژی از عینکی تشکیل شده است که تمام اطلاعات را به صورت کاملا تخصصی و جامع در بالای میدان دید برای شما به تصویر می کشد.

شما می توانید در صورت برخورد با هر گونه مشکلی می توانید به سادگی با مسئول خود در ارتباط باشید و از بروز مشکلات جبران ناپذیر جلوگیری کنید. شرکت آکام شایا البرز در زمینه نصب و تعمیر انواع آسانسور در سراسر کشور آماده خدمت رسانی است. این شرکت از مشاوران خبره و مجرب در حوزه های مربوط به نصب و تعمیر برخوردار است و با پاسخ به سوالات کاربران، به انتخابی آسان و بدون دردسر کمک خواهد کرد.

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه 8
پروژه 7
پروژه 6
پروژه 5
پروژه 4
پروژه 3

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...